середа, 31 травня 2017 р.

Християнські спільноти в Малій Азії (I-II ст)

Місії апостолів - оголошення Євангелія


Християнська місія, Поширення Євангелія (І-ІІ століття)
Християнські спільноти в Малій Азії
На ранніх етапах місії апостолів були зосереджені на єврейському народі. Згідно традиції, ще 12 років апостоли перебували в Єрусалимі, присвячуючи час молитві та навчанню Божого слова. Але згодом апостоли повністю відділилися від єврейської синагоги. До цього спричинилися дві події: охрещення поган та відкинення євреями Ісуса Христа. 

Перші місії між поганами: ап. Петро охрестив сотника Корнилія з його домом у Кесарії; диякон Филип проповідував у Самарії, а потім в Цезареї (Ді 8,5.40). Інші апостоли дійшли до Кіпру, Фенікії, Лівії, Персія, Аравія, Єгипет, Етіопії, південна Європа, Індії та Африки. Плідна місія була в Антіохії (близько 42 р.), де вірних вперше почали називати "християнами" (Дії 11,26). В Малій Азії існувала численна єврейська діаспора. Саме тут виник великий ріс християнських церков. Багато геленізованих євреїв повірили в Ісуса та прийняли Євангеліє.

Згодом, через купецькі шляхи та широкі простори Римської імперії, ширення Євангелія дійшло до Середземного і Чорного морів, а також Європи та північної Африки. Св. Павло з Тарсу провів 3 місійні подорожі (І - 45-46 рр; ІІ - 52-53 рр; ІІІ - 54-58 рр.), засновуючи нові християнські громади та настановляючи пресвітерів. Полем його місій була Македонія, Греція, Мала Азія, Італія.
Історія Церкви
Місійні подорожі ап. Павла

Розширення Церкви відбувалося досить не ординарно. Цьому посприяли часті гоніння Церкви, місії апостолів та їх учнів, особисті свідчення християн, смерть мучеників. Християнство поширювалося здебільшого у великих містах. Те, що притягало поган до Христа була спрага за спасінням і за визволенням від рабства гріха, а також незвичайне життя християн, яке їх подивляло і захоплювало. Коли в 51-52 рр. імператор Клавдій вигнав євреїв з Римy, то там вже існувала мала християнська спільнота. За часів переслідування Нерона (64 р.), у місті спільнота християн була вже знана і її відрізняли від євреїв.

Апостол Іван, улюблений учень Ісуса, за проповідь християнської віри був відправлений на заслання на маленький острів Патмос, що знаходиться при західних берегах Малої Азії. Там він пише до семи церков (див. Одкровення гл. 1-3): Ефес, Смирна, Пергам, Тіятири, Сарди, Філядельфія, Лаодікея. Книга Одкровення - це історичний період переслідування Християн за імператора Доміціана (91-96 рр).
Карта Історії Церкви - християнські місії 1-2 століття
Території раннього християнства

Немає коментарів:

Дописати коментар